تعريفی از موسيقی راک ( Rock Music )

به نام خدا

 راک اند رول بر گرفته شده از موسیقی کانتری وسترن سفید پوستان آمریکائی و بلوز و سل سیاهان امریکائی میباشد . موسیقی راک برگرفته از موسیقی راک اند رول میباشد ولی با تغییر نسبی ریتم و فرم اجرا . بطور نمونه الویس پریسلی و موسیقی او چیزی بین راک اند رول و راک می باشد اما عقیده عموم کارشناسان بر این است که بیتل ها و بویژه ترانه I can,t get know satisfaction گروه رولینگ استونز آغازگر موسیقی واقعی راک در جهان میباشد . موسیقی جز (که آنرا در ایران به غلط جاز می گویند ) و درامز را هم به غلط به نام جاز می شناسند ! بوسیله سیاهان در آمریکا بنیان گرفت که برای بیان غم و غربت و احساسات تند با آواهای غم آلوده در مزارع اجرا میشد . فرمهای اولیه آن راگتایم و بلوز میباشد که ویژگی عمومی همه آنان بداهه سرائی میباشد .

این مطالب قسمتی از سخنان سلطان کوروش یغمایی است درباره موسیقی راک بنا به درخواست عده ای از دوستان که خواسته بودند تعریفی از موسیقی راک داشته باشیم .

/ 6 نظر / 3 بازدید
يک دوست

روش نوین تبلیغات اینترنتی سایت یا بلاگ خود را به صورت رایگان تبلیغ کنید. http://words.pixels.ir

Saman

از زحمات بی وقفه شما کمال تشکر را دارم . من هم مثل شما ارادت خاصی نسبت به خانواده محترم يغمايی دارم . اگر افتخار بديد به وبلاگ که نميشه بگی چون هيچ امکاناتی مثل وبلاگ های شما نداره . يه سری بزنيد و پيامی بگذاريد . با تشکر - سامان www.saman-kaveh.blogfa.com

سامان

با سلام خدمت شما اقای بهزاد عزيز ... از پيامی که در وبلاگ گذاشتيد بسيار متشکرم با تشکر سامان .ج

سامان

مجددآ سلام . يه سوال از شما دارم ! ؟ ايا شما اون ويدئو کلیپی که لينکش تو سايت کاوه هست رو دانلود کرديد ؟؟؟