زندگی نامه خانواده يغمايی

به نام خدا  

زندگينامه کورش يغمايی :

کورش يغمايی : متولد ۱۳۲۵ شاهرود
در خانواده ای به دنيا آمد که بيش از يک سده به ادب وهنر در منطقه کوير مشهور بودند
از جمله اين بزرگان يغمای جندقی وحبيب يغمايی ازشاعران بنام ايران زمين
مشوق اصلی کورش نيزٍابوی ايشان مرحوم يغمايي بودندکه در سن هفت سالگی اورا
باسازسنتور آشنا نمودند آشنايی کورش با موسيقی به ۷ـ۸سالگی اوباز ميگردد .زمانی که او با سنتورآشناگرديد.
وبه پيشرفتهای زيادی هم در آن رسيد.اما عشق وعلاقه او از جنس ديگری بود:گيتار
درسن۱۲سالگي کورش شروع به نواختن گيتار نمودوبا تلاش فراوان وعلاقه ای خاص بدون
اينکه استادی ذر اين زمينه داشته باشدبه مراحل حرفه ای نوازندگي گيتاررسيدکورش يغمايی را ميتوان جزو اولين کسانی دانست که گيتار الکتريک رابه ايران وارد نمودوموسيقی راک رادرايران پايه گذاري کرد.

 کوروش یغمایی

kourosh yaghmaei

کامبيز و کامران يغمايی:

برادران کورش هم ، کامران و کامبیز ، از اهالی موسيقی هستند
کامبيز پيانيست واستاد موسيقی دردانشگاههاي آلمان و کامران گيتاريست ساکن
تهران

کامران یغمایی

kambiz yaghmaei

کاوه يغمايی :

كاوه يغمايي در سال 1347 در تهران متولد شد.در سن 8 سالگي وارد هنرستان عالي موسيقي شد و پيانوي كلاسيك را نزد خانم نوين افروز به صورت تخصصي فرا گرفت.در همان زمان شروع به نواختن گيتار در سبك مورد علاقه اش يعني راك و سبكهاي مختلف ديگر نمود. آهنگ سازي را نيز نزد پدر خود كورش يغمايي و عموهاي خود كامران و كامبيز فرا گرفت.
بعد از انقلاب اسلامي ايران هنرستان موسيقي تعطيل شد و با بازگشايي مجدد آن كاوه يغمايي با ساز تخصصي فلوت از آن هنرستان فارغ التحصيل شد.در سال 1373 وارد دانشگاه آزاد شد و شروع به نواختن گيتار كلاسيك نمود.
كاوه يغمايي از سال 1363 به صورت حرفه اي در زمينه هاي مختلف از قبيل آهنگ سازي , ضبط و تنظيم موسيقي فعاليت داشته و در آلبوم هاي مختلف به عنوان نوازنده , آهنگساز و تنظيم كننده همكاري داشته است كه شما ميتوانيد براي اطلاعات بيشتر به قسمت آلبوم ها در سايت مراجعه فرماييد .
وي به همراه بابك اميني در سال 1372 اولين كنسرت رسمي راك را بعد از انقلاب اسلامي برگزار كردند. پی ريزی و سرپرستی يکی از معتبرترين گروه های Rock در ايران تحت عنوان گروه كاوه از ديگر كارهای ايشان می باشد .

 kaveh yaghmaei

كاميل يغمايی :

متولد ۱۳۴۹ تهران . نوازنده گيتار الكتريك . آموزش موسيقی و نوازندگی گيتار از پدر / راهيابی به هنرستان عالی موسيقی در ۱۱ سالگی و آشنايی اصولی با فن آهنگ سازی و آموزش پيانو در هنرستان موسيقی / آشنايی با نوازندگی سازهای ديگر و كسب تجربه در زمينه اركستراسيون و آهنگ سازی / كوشش مستمر و دست يابی به نتايج ارزشمند در زمينه های صدابرداری و كاربرد رايانه در موسيقی و آشنايی تخصصی با نرم افزارهای توليد و ويرايش موسيقي.

کامیل یغمایی

ساتگين يغمايی :

متولد ۱۳۵۲ تهران . خواننده و فارغ التحصيل هنرستان موسيقی / آموزش اوليه موسيقی در خانواده و ورود به هنرستان موسيقی ((۱۳۶۷)). فراگيری پيانوی كلاسيك نزد ليليان سركيسيان /فعاليت مستمر در زمينه آواز آغاز شده از زمان كودكی و با حضور در نوارهای قصه كودكان با راهنمايی پدر و در هنرستان موسيقی تحت تعليم آريا زند اصفهانی و سپس زير نظر منصوره قصری / عضو گروه كر تالار وحدت و فرهنگ سرای بهمن / فعاليت در باب ضيط موسيقي/ تحصيل مترجمی زبان انگليسی .

ساتگین یغمایی

نيلوفر فرزندشاد :

 در سال 1351 در خانواده اي كه علاقه بسيار زيادي به موسيقي داشتند متولد شد.در سن 9 سالگي و قبل از ورود به هنرستان موسيقي در كلاسهاي فرمان بهنود شركت كرد. در 16 سالگي به هنرستان موسيقي وارد شد تا موسيقي را به صورت جدي تر و حرفه اي دنبال كند معلم ديگري كه نقش مهمي در مسير موسيقي براي وی داشته است خانم ليليان سركيسيان ميباشد كه نقشي بيشتر از يك معلم را براي او در اين زمينه داشته و همواره مديون ايشان ميباشد.
بعد از آشنايي با خانواده يغمايي از طريق ساتگين يغمايي كه همكلاسي او بودو بهترين دوستش نيز ميباشد فرصتي پيش آمد تا با موسيقي راك نيز آشنا بشود .
بعد از فارغ التحصيلي از هنرستان موسيقي با بعضي از گروههاي موسيقي همكاري داشته و از كالج ترينيتي لندن مدرك L.T.C.L را اخذ نموده است .براي مدت 2 سال با يك گروه موسيقي باروك بنام آريا همكاري داشته كه نتيجه آن كنسرتهاي متعددي در آلمان و يونان ميباشد.بعد از 10 سال زندگي در كنار همسرش كاوه يغمايي چيزهاي زيادي از موسيقي راك فرا گرفته و در حالحاضر در كنار پيانو كه ساز اصلي و مورد علاقه اش ميباشد نواختن گيتار باس و كيبورد را نيز فرا گرفته است .

نیلوفر فرزند شاد

/ 1 نظر / 848 بازدید
محمدهادی

سلام.خوبید شما؟یه جوان 30ساله هستم چندین سال قصد دارم ازدواج کنم ولی بخاطر مشکلات مالی نمی توانم ازدواج کنم اگر امکانش هست به من کمک مالی کنید تا ازدواج کنم ممنون.شماره تماس 09033052928. شماره عابربانک ملی(6037997213792667 )قربانی هستم.متشکرم.الله وکیلی اگر ناچار نبودم این پیام نمیدادم