گلايه

به نام خدا

 ماهها از آماده شدن آلبوم ملک جمشید کوروش یغمایی میگذرد و هنوز هیچ خبری از مجوز این آلبوم نیست . نمیدونم واقعا برادران ما در وزارت محترم ارشاد برای چی اینقدر کم لطفی میکنند . استاد یغمایی فرد شناخته شده ای در این مملکت میباشند . واقعا جرم ایشون چیه ؟! ماندن در ایران ؟!!! سنگین و با وقار بودن ؟!!! استفاده از شعرها و آهنگهای با محتوا و سنگین ؟!!! چرا مردم ایران رو از یک موسیقی سالم و استاندارد و برگرفته از موسیقی غنی ایران محروم میکنند ؟!! از وزیر محترم ارشاد تقاضای عنایت ویژه نسبت به این موضوع داریم . یک هنرمند مردمی و سالم از هر نظر باید بتواند آزادانه در وطنش فعالیت کند . اگر به این افراد اجازه فعالیت ندهیم موسیقی بی محتوا و بی ارزش لس آنجلسی (البته اگر بتوان آنها را موسیقی نامید) جای خود را بیشتر در ایران عزیز ما باز میکنند .پس چه بهتر که موسیقی سالم به مردم کشورمان تقدیم شود به همین خاطر با هنرمندان واقعی مهربانتر باشیم تا شاهد مهاجرت آنها به دیگر کشورها نباشیم ( همانطور که کاوه عزیزم مجبور به رفتن به کانادا شد ) . واقعا در تعجبم این روزها آلبومهای عجیب با خواننده های تازه به دوران رسیده که شاید تا به امروز حتی نمیدونستند ساز چگونه نوشته میشود و یا چه شکلی دارد ، مجوز فعالیت میگیرند و با تبلیغات گسترده سعی در فروش آلبوم خود را دارند . واقعا گناه مردم ایران چیست که توسط صدا و سیما موسیقی مد نظر خودشان به زور به آنها تحمیل میشود و خواننده ها و هنرمندنماها موسیقی سفارشی صدا و سیما رو به خورد مردم میدهند و بعد همان خواننده ها با قرار دادن همان قطعه در آلبومشان مجوز میگیرند و ماشاءاله مردم هم استقبال میکنند و می خرند . البته مردم گناهی ندارند این موسیقی به آنها تحمیل شده و با تبلیغات گسترده به خورد آنها رفته پس فکر میکنند که گزینه خوبیست و میخرند و گوش میکنند بدون اینکه بدانند آیا این موسیقی اصلا با محتواست ، استاندارد است و حرفی برای گفتن دارد ؟! نام اکثر آنها رو همه میشناسیم ولی خب در این زمانه نان به نرخ روز خورها موسیقی سفارشی میسازند و هنرمندان واقعی در انزوا قرار میگیرند . این بر خلاف مرام ایران و ایرانیست که مهد هنر جهان به شمار میرود .اگر مروری بر گذشته داشته باشیم میبینیم هرگاه کوروش یغمایی آلبومی را روانه بازار کرد ( البته بعد از اخذ مجوز که مدتها به طول می انجامید ) همیشه پرفروش ترین آلبوم آن سال میشد . پس مردم خوب و بد را از هم تشخیص میدهند ولی اگر موسیقی خوب نباشد مجبورند به سراغ موسیقی بی محتوای سفارشی این آقایان بروند. من اهل تملق و چاپلوسی نیستم ولی با هنرمندانی چون کوروش یغمایی نباید اینگونه رفتار شود .

(( مدیر وبلاگ دوستداران خانواده یغمایی ))  

             كورش يغمايي          Kourosh Yaghmaei

/ 3 نظر / 2 بازدید
سامان ( مدير وبلاگ دوستداران کاوه يغمايی )

با سلام خدمت بهزاد عزيز ... اميدوارم حال شما و بقيه دوستان خوب باشه ... بابت مطالب گذشته و مطلب کنونی که نوشتی خيلی متشکرم . من که اين چند روز وقت نکردم به اينجا سر بزنم .این مطالبی که الان نوشتی کاملآ حرف دل من هم هست ، و قطعآ حرف کسانی دیگه !!! که ما باید بسوزیم و بسازیم ... واقعآ وزارت محترم ارشاد دیگه خیلی کم لطفی میکنه . مگر همه سران جمهوری اسلامی ایران نمیگند که ایران باید در همه زمینه ها پیشرفت داشته باشه و به رقابت با غرب بپردازد ، چه در زمینه علمی که الان هم انرژی هسته ای سمبل اونها شده ، چه در زمینه فرهنگی - هنری و ... که موسیقی هم جزء اونهاست . چرا ما باید همیشه مصرف کننده موسیقی غرب باشیم ، چرا ما نباید به جایی برسیم که اونها مصرف کننده موسیقی ما باشند . چرا وزارت ارشاد همیشه پشت هنرمندان واقعی را خالی میکند ؟ چرا از اون ها نباید حمایت بشه ؟ چرا اونها رو از کشور فراری میدن ؟ نمونه بارز اون کاوه و یا بابک امینی که جرئت نداره پاشو تو ایران بذاره !!!! از این چرا ها زیاد هستند و از این قبیل ستاره های از دست رفته هم زیاد ... جرم استاد یغمایی هم این هست که تو ایران مونده ... !!!

مهدی

با سلام. از اينکه ديدم بعد از مدتها وبالگ شما هنوز فعاله خيلی خوشحال شدم. اميدوارم در آينده هم همينطور ادامه بديد . اما در مورد مطلبی که نوشته بوديد بايد بگم که اين طرز برخورد مسئولين چيز تازه ای نيست. اصولا اين آقايون وقتی نمی تونن در باره موضوعی تصميم بگيرن همين سياست رو اعمال می کنن. يعنی ((بی توجهی)) و اگه زياد بهشون فشار بياريد به جای حل مساله کلا صورت مساله رو پاک می کنن! مثلا همين چند وقت پيش وقتی که ديدن آموزش گيتار توی فرهنگسراها داره از راه اصلی خودش خارج می شه به جای اينکه بيان و از افراد خبره و با سابقه مثل همين کوروش يغمايی کمک بگيرن کار خودشونو راحت کردن وکلا آموزش گيتار رو از ليست برنامه های خودشون حذف کردن! جالبه نه؟ به هر حال فعلا اوضاع همينطوره و فکر نمی کنم به اين زوديها هم تغيير کنه. البته امیدوارم که شما به فعالیتهای خودتون ادامه بدین و نا امید نشین .